sowie

Polityka i sprawy urzędowe

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
2012-02-01 10:37


W Wałbrzychu wyznaczone zostały miejsca przeznaczone na bezpłatne umieszczanie urzędowych obwieszczeń wyborczych i plakatów komitetów wyborczych.  

czytaj więcej... (kliknij)

2012-02-01 10:36

Wojewoda dolnośląski Rafał Jurkowlaniec pozytywnie zaopiniował wniosek władz Wałbrzycha dotyczący odzyskania przez miasto praw grodzkich. Wniosek skierowany został do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Jerzego Millera. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie Rada Ministrów. Ma na to rok. - Propozycja przywrócenia miastu Wałbrzych statusu miasta na prawach powiatu uzyskała pozytywny wynik w konsultacjach społecznych przeprowadzonych 4 marca 2007 - argumentuje wojewoda w piśmie do MSWiA - We wniosku zostały określone szacunkowe koszty jednorazowe i stałe wprowadzenia proponowanej zmiany.

czytaj więcej... (kliknij)

2012-02-01 10:30

W minionym tygodniu Wałbrzych odwiedzili dziennikarze stacji TVN: Witold Gadowski i Przemysław Wojciechowski, gwiazdy programu Super Wizjer, dla którego przygotowywali m.in. reportaże o mafii paliwowej, polskim szlaku kokainowym, czy o tajnych grach służb specjalnych w Wiedniu. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, ze względu na prowadzone kierunki i gości jakich zaprasza, często pełni rolę forum dyskusyjnego miasta, gdzie rozmawia się o rzeczach ważnych zarówno dla Wałbrzycha jak i państwa. Tym razem w trakcie spotkania z Witoldem Gadowskim i Przemysławem Wojciechowskim, głównym tematem była kwestia finansowania terroryzmu przez polskie służby specjalne w latach 80 i 90 XX wieku. Zagadnienie to obaj panowie podejmują w swojej najnowszej książce „Tragarze śmierci”, której promocja zbiegła się ze spotkaniem w PWSZ.

czytaj więcej... (kliknij)

2012-02-01 10:28


Złą wolę i demagogię zarzucają sobie nawzajem gmina Czarny Bór i zarząd powiatu wałbrzyskiego. Tłem konfliktu jest polna droga, prowadząca z Czarnego Boru do bocznicy kolejowej, na którą wywożony jest urobek Kopalni Melafiru. Droga, po utwardzeniu, mogłaby się stać obwodnicą Czarnego Boru. Odetchnęliby mieszkańcy, znoszący na co dzień kurz, hałas i nieustanne zagrożenie ze strony pędzących ul. XXX-lecia ciężarówek z kamieniem. Władze gminy i koplani chciałyby, aby starostwo umieściło w swoich planach budżetowych budowę nowej drogi, zarząd powiatu odrzucił ten wniosek. Stało się tak mimo deklaracji ze strony gminy i koplani o uczestniczeniu w kosztach budowy. - Kopalnia zleciła wykonanie dokumentacji drogi, co kosztowało 190 tys. zł. Na bieżąco dokładamy do remontów dróg, poktórych poruszają się nasze samochody. Jesteśmy najpoważniejszym pracodawcą w okolicy, a do gminnej kasy wpłacamy co roku 2 mln zł podatku – wylicza dyrektor techniczny zakładu, Mirosław Mróz. Inwestycja objęłaby około 3 km drogi, łączącej Kochanów, Czarny Bór i Jaczków. 

czytaj więcej... (kliknij)

2012-02-01 10:04

 
Do Urzędu Miejskiego Mieroszowie wpłynął wniosek o wydanie decyzji środowiskowej do planowanej inwestycji budowy kamieniołomu melafiru w górze Klin koło schroniska Andrzejówka. Wniosek złożyła krakowska firma “Murillo”.

To pierwszy krok do uzyskania koncesji na wydobycie. Poprzedni inwestor, spółka “Agar”, utracił zezwolenie po protestach ekologów. Czy tym razem inwestorzy dopną swego? - W obecnym stanie prawnym procedury w tej sprawie mogą potrwać nawet kilka lat – mówi wiceburmistrz Mieroszowa, Dorota Bekier. Sprawa inwestycji w Rybnicy Leśnej budzi gorące emocje od wielu lat. W przyszłym roku można nawet mówić o swoistym jubileuszu – od pierwszych sygnałów, płynących ze spółki Agar o planowanej inwestycji minie 10 lat. Wydobycie melafiru w Górach Suchych zawsze było jak płachta na byka dla wałbrzyskich przyrodników i ekologów. Przy drodze, prowadzącej do Andrzejówki jest już jeden kamieniołom, stanowiący ostry zgrzyt w sielankowej okolicy zalesionych pagórków. 

czytaj więcej... (kliknij)

ARCHIWUM