sowie

Newsy, informacje z regionu Wałbrzycha i okolic z 2010 r.

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Pozytywna grodzkość
2012-02-01 10:36

Wojewoda dolnośląski Rafał Jurkowlaniec pozytywnie zaopiniował wniosek władz Wałbrzycha dotyczący odzyskania przez miasto praw grodzkich. Wniosek skierowany został do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Jerzego Millera. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie Rada Ministrów. Ma na to rok. - Propozycja przywrócenia miastu Wałbrzych statusu miasta na prawach powiatu uzyskała pozytywny wynik w konsultacjach społecznych przeprowadzonych 4 marca 2007 - argumentuje wojewoda w piśmie do MSWiA - We wniosku zostały określone szacunkowe koszty jednorazowe i stałe wprowadzenia proponowanej zmiany.


 Mając na uwadze spełnienie wymagań określonych w rozporządzeniu Rady Ministrów wyrażam pozytywną opinię w sprawie wyłączenia Gminy Wałbrzych z Powiatu Wałbrzyskiego i przywrócenia miastu statusu miasta na prawach powiatu.
źródło: 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: