sowie

Kultura

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
2012-02-01 10:42

 Oddział Zbiorów Audiowizualnych Powiatowej i Miejskiej Biblioteki w Wałbrzychu zaprasza kinomanów na majowy „Seans pod Atlantami”, kontynuujący cykl „Współczesne kino w Europie i na świecie”. W ramach tego cyklu pokazany będzie film niemiecki pt. „Niebo”. Scenariusz „Nieba” stanowi część tryptyku (Niebo, Piekło, Czyściec) będącego ostatnim wspólnym projektem Krzysztofa Kieślowskiego i Krzysztofa Piesiewicza, a młody niemiecki reżyser Tom Tykwer doskonale odnalazł się w metafizycznych meandrach historii traktującej o winie, odkupieniu oraz miłości, która, chociaż przychodzi nie w porę, staje się dla dwójki bohaterów tytułowym rajem. Niespieszna narracja, magiczne zdjęcia, doskonała muzyka (Arvo Pärt) i wymowna gra aktorska (Cate Blanchett, Giovanni Ribisi) tworzą udaną całość utrzymaną w atmosferze filmów Kieślowskiego. Film w 2002 roku otrzymał nominację do Złotego Niedźwiedzia i Europejskiej Nagrody Filmowej. Seans odbędzie się w czwartek, 13 maja o godz. 17.30 w Galerii pod Atlantami (2 piętro) Rynek 9. Wszystkich chętnych do wspólnego oglądania i wymiany wrażeń po filmie serdecznie zapraszamy!

czytaj więcej... (kliknij)

2012-02-01 10:41

 
Na kanwie serialu „Dynastia” w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu powstał spektakl pod tym samym tytułem, którego premiera już w najbliższy weekend. Sztuka rozbroić ma mit o Ameryce – mit, który pokazuje siłę kapitalizmu oraz dążenie do posiadania władzy i pieniędzy. Serial „Dynastia” jest doskonale znany prawie wszystkim Polakom. Wysokobudżetowa amerykańska opera mydlana, nagrywana w latach 80 XX wieku, wryła się w pamięć widzów na całym świecie zyskując wielką popularność. W Polsce emisja serialu miała miejsce prawie dekadę po amerykańskiej premierze. Pokazywana była w pierwszej połowie lat 90. Produkcja opowiadała o losach arystokratycznej rodziny Carringtonów żyjących w Stanach Zjednoczonych. - W Polsce na początku lat 90- -tych XX wieku „Dynastia” spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem. 

czytaj więcej... (kliknij)

2012-02-01 10:35


U wrót Wałbrzycha pojawiła się dwunasta już “Przewałka”, czyli ogólnopolska giełda kabaretowa. W średniowiecznym anturażu wystąpi sześć grup konkursowych oraz kabaretowe gwiazdy. Można się również spodziewać licznych niespodzianek. - W tym roku było naprawdę w czym wybierać. O udział w Przewałce walczyło ponad trzydzieści kabaretów – mówi dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury, Jarosław Buzarewicz. Ostatecznie, po wielu gorących dyskusjach wybrano: KABARET CHYBA (Wrocław, działa 3 lata, zdobył już pierwsze laury), CZOŁÓWKA PIEKŁA (2006, Poznań, 200 zagranych koncertów), CZWARTA FALA (czterech młodzieńców z różnych stron świata), KABARET ŚLURP (2005, Białystok i mazurska miejscowość Miłki, liczne laury), SVENSON BAND (niby-Szwedzi z Zielonej Góry, byli już na Przewałce, publicz-ność płakała ze śmiechu) i KABARET WEŹRZESZ (ulubiony temat: absurdy życia codziennego; założony w 2004 przez Jarka Pająka). Nie zabraknie zespołów o ugruntowanej już pozycji. Gościnnie wystąpią NEONÓWKA z nowym programem “Seks, alkohol i książki” oraz ubiegłoroczny laureat, kabaret DASZA VON YOCK. W kabaretowej ustawce, czyli artystycznym pojedynku na męskich zasadach, zmagać się będą KABARET JURKI i KABARET SŁUCHAJCIE. 

czytaj więcej... (kliknij)

2012-02-01 10:31

  W przyszłym tygodniu rozpoczynają się kolejne Dni Podzamcza, doroczne święto największej wałbrzyskiej dzielnicy. W ramach „Dni”, 13 maja, w czwartek, o godz. 17.00, w sali Ośrodka Społeczno-Kulturalnego Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze”, rozpocznie się spotkanie z zasłużonym mieszkańcem osiedla, Józefem Wiłkomirskim, natomiast 15 maja, w sobotę, o godz. 16.00, także w sali OSK, wystąpi z inscenizacją grupa „Frycuś”, która zaprezentuje program „Matkom i Kobietom na Dni Podzamcza”.
źródło: 30minut

2012-02-01 10:29

Muzyka stanowi ogromnie ważną część mojego życia, choć przyznam szczerze, że jestem muzycznym beztalenciem. Na szczęście są ludzie, którym Pan Bóg dał ten wielki dar tworzenia muzyki i dzięki nim mogę otaczać się nieskończoną poezją dźwięków. Melodie i słowa piosenek oraz bardziej wydumane kompozycje twórców muzyki klasycznej, jazz rocka czy art rocka, towarzyszą mi od najmłodszych lat.

czytaj więcej... (kliknij)

ARCHIWUM