sowie

Newsy, informacje z regionu Wałbrzycha i okolic z 2010 r.

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Wałbrzyska opera mydlana
2012-02-01 10:41

 
Na kanwie serialu „Dynastia” w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu powstał spektakl pod tym samym tytułem, którego premiera już w najbliższy weekend. Sztuka rozbroić ma mit o Ameryce – mit, który pokazuje siłę kapitalizmu oraz dążenie do posiadania władzy i pieniędzy. Serial „Dynastia” jest doskonale znany prawie wszystkim Polakom. Wysokobudżetowa amerykańska opera mydlana, nagrywana w latach 80 XX wieku, wryła się w pamięć widzów na całym świecie zyskując wielką popularność. W Polsce emisja serialu miała miejsce prawie dekadę po amerykańskiej premierze. Pokazywana była w pierwszej połowie lat 90. Produkcja opowiadała o losach arystokratycznej rodziny Carringtonów żyjących w Stanach Zjednoczonych. - W Polsce na początku lat 90- -tych XX wieku „Dynastia” spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem. 


 Myślę, że dopiero zaczynaliśmy poznawać siłę pieniędzy i ta produkcja umacniała nas w przekonaniu, że ta siła jest wielka. Nie pokazywała jednak jak bardzo ten świat potrafi być bezwzględny. My, po 20 latach, chcemy pokazać fałszywość tego mitu – tłumaczy Sebastian Majewskidyrektor artystyczny Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu. Reżyserią spektaklu zajęła się znana już wałbrzyskiej publiczności ze sztuki „Nelly” – Natalia Korczakowska. Wraz z aktorami wprowadzi nas ona w świat postaci znanych z kultowego serialu. Zobaczymy między innymi pamiętnych: Krystle, Alexis, oraz Blake’a. W spektaklu pojawią się również nowe osobowości, których nie mogliśmy oglądać na srebrnym ekranie. - Są to postacie, które w oryginalnym serialu nie istniały. My jednak, wprowadzając je, tworzymy nowe wątki i pokazujemy, że jest to rodzina wielopokoleniowa. Przez więzy krwi pewne elementy osobowości są przekazywane dzieciom – dodaje Sebastian Majewski. Premiera „Dynastii” w reżyserii Natalii Korczakowskiej już w sobotę, 8 maja o godzinie 19.00. Sztuka na deskach Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu pojawi się również w niedzielę i poniedziałek. Dla widzów, którym nie odpowiada najbliższy weekend przewidziane są również 3 spektakle w następnym miesiącu.
źródło: 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: