sowie

Newsy, informacje z regionu Wałbrzycha i okolic z 2010 r.

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Seans pod Atlantami
2012-02-01 10:42

 Oddział Zbiorów Audiowizualnych Powiatowej i Miejskiej Biblioteki w Wałbrzychu zaprasza kinomanów na majowy „Seans pod Atlantami”, kontynuujący cykl „Współczesne kino w Europie i na świecie”. W ramach tego cyklu pokazany będzie film niemiecki pt. „Niebo”. Scenariusz „Nieba” stanowi część tryptyku (Niebo, Piekło, Czyściec) będącego ostatnim wspólnym projektem Krzysztofa Kieślowskiego i Krzysztofa Piesiewicza, a młody niemiecki reżyser Tom Tykwer doskonale odnalazł się w metafizycznych meandrach historii traktującej o winie, odkupieniu oraz miłości, która, chociaż przychodzi nie w porę, staje się dla dwójki bohaterów tytułowym rajem. Niespieszna narracja, magiczne zdjęcia, doskonała muzyka (Arvo Pärt) i wymowna gra aktorska (Cate Blanchett, Giovanni Ribisi) tworzą udaną całość utrzymaną w atmosferze filmów Kieślowskiego. Film w 2002 roku otrzymał nominację do Złotego Niedźwiedzia i Europejskiej Nagrody Filmowej. Seans odbędzie się w czwartek, 13 maja o godz. 17.30 w Galerii pod Atlantami (2 piętro) Rynek 9. Wszystkich chętnych do wspólnego oglądania i wymiany wrażeń po filmie serdecznie zapraszamy!


 Fonoteka zaprasza do korzystania ze swoich bogatych zbiorów, wśród których znaleźć można filmy fabularne Krzysztofa Kieślowskiego: „Dekalog” ; „Przypadek” ; „Trzy kolory”; „Podwójne życie Weroniki”, spektakl Teatru TV „Kartoteka” oraz serię filmów dokumentalnych pt. „Krzysztof Kieślowski dokumentalista”. Fonoteka posiada również inne filmy Toma Tykwera: „Biegnij Lola, biegnij”, „Pachnidło” oraz nowelkę będącą segmentem filmu „Zakochany Paryż”.
źródło: 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: