sowie

Newsy, informacje z regionu Wałbrzycha i okolic z 2010 r.

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Ku uciesze gawiedzi
2012-02-01 10:35


U wrót Wałbrzycha pojawiła się dwunasta już “Przewałka”, czyli ogólnopolska giełda kabaretowa. W średniowiecznym anturażu wystąpi sześć grup konkursowych oraz kabaretowe gwiazdy. Można się również spodziewać licznych niespodzianek. - W tym roku było naprawdę w czym wybierać. O udział w Przewałce walczyło ponad trzydzieści kabaretów – mówi dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury, Jarosław Buzarewicz. Ostatecznie, po wielu gorących dyskusjach wybrano: KABARET CHYBA (Wrocław, działa 3 lata, zdobył już pierwsze laury), CZOŁÓWKA PIEKŁA (2006, Poznań, 200 zagranych koncertów), CZWARTA FALA (czterech młodzieńców z różnych stron świata), KABARET ŚLURP (2005, Białystok i mazurska miejscowość Miłki, liczne laury), SVENSON BAND (niby-Szwedzi z Zielonej Góry, byli już na Przewałce, publicz-ność płakała ze śmiechu) i KABARET WEŹRZESZ (ulubiony temat: absurdy życia codziennego; założony w 2004 przez Jarka Pająka). Nie zabraknie zespołów o ugruntowanej już pozycji. Gościnnie wystąpią NEONÓWKA z nowym programem “Seks, alkohol i książki” oraz ubiegłoroczny laureat, kabaret DASZA VON YOCK. W kabaretowej ustawce, czyli artystycznym pojedynku na męskich zasadach, zmagać się będą KABARET JURKI i KABARET SŁUCHAJCIE. 


 Nad całością pieczę trzymać będą Robert Korólczyk i Bartosz Demczuk z KABARETU MŁODYCH PANÓW. Konkursowe występy będzie oceniać profesjonalne jury: Krzysztof Jaślar z kabaretu Tey, Agnieszka Litwin-Sobańska, aktorka kabaretowa (Jurki, Szum) oraz Rafał Kmita, założyciel, jak sama nazwa wskazuje, Grupy Rafała Kmity. Start “Przewałki” w piątek o godz. 18.00 w sali westernowej hotelu Maria. W pierwszym dniu w charakterze gwiazdy wystąpi NEONÓWKA. Drugi dzień kabaretowych zmagań rozpocznie się również o 18.00. Oprócz występów konkursowych, na scenie pojawi się DASZA VON YOCK oraz ustawka Jurków i Słuchajcie. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nie wcześniej, jak o północy.
źródło: 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: