sowie

Newsy, informacje z regionu Wałbrzycha i okolic z 2010 r.

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Śpiewające przedszkolaki
2012-02-01 10:38


Alicja Szarek, Martyna Stawicka i Kinga Stochła zostały laureatkami 33 Festiwalu Piosenki Przedszkolnej w Wałbrzychu. W wokalne szranki stanęło 23 przedszkolaków. W Wałbrzyskim Ośrodku Kultury odbył się 33 Festiwal Piosenki Przedszkolnej. Festiwal jest formą zamkniętą skierowaną do dzieci w wieku przedszkolnym oraz oddziałów przedszkolnych pracujących przy szkołach podstawowych. Założeniem organizatorów jest upowszechnianie piosenki dziecięcej, pozwalającej odkryć w dziecku jego naturalną muzykalność, rytm i radość śpiewania. Piosenki, która niesie ze sobą treści znane i przyjazne dla dziecka i bajkowe klimaty.


 Festiwal, który jest kontynuacją Konkursu Piosenki Przedszkolnej, ma na celu: prezentację piosenek przedszkolnych i dziecięcych; przegląd różnych form śpiewu indywidualnego; możliwość publicznej prezentacji uzdolnionych muzycznie dzieci; aktywizację kulturalną środowisk dziecięcych, przedszkolnych. W tegorocznym Festiwalu Piosenki Przedszkolnej wzięło udział 23 dzieci. Każdy uczestnik zaprezentował jeden utwór, który wykonał indywidualnie. Dobór repertuaru oraz akompaniament przygotowali nauczyciele prowadzący zajęcia muzyczne w przedszkolu lub szkole. Uczestników konkursu oceniało jury w składzie: Maria Sadłowska i Tomasz Sochacki. Jury, uwzględniając warunki głosowe, interpretację utworu, ogólne wrażenie artystyczne i dobór repertuaru, wyróżniło troje dzieci: Alicję Szarek (5 lat, z Przedszkola Niepublicznego „BAJKA” w Wałbrzychu), Martynę Stawicką (4 lata, z Przedszkola Niepublicznego „JEDYNECZKA” w Wałbrzychu), Kingę Stochłę (5 lat, z Pierwszego Niepublicznego Przedszkola w Wałbrzychu). W oczekiwaniu na werdykt jury, po słodkim poczęstunku dzieci miały okazję obejrzeć występ formacji tanecznej NOVA z Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury oraz gościnny występ Jagody Kurzawy ze Studia Artystycznego Katharsis ze Świdnicy. Impreza – jak co roku – cieszyła się ogromnym zainteresowaniem dzieci i dorosłych. Każdy uczestnik przeglądu otrzymał upominek i dyplom. Przedszkola oraz oddziały przedszkolne biorące udział w przeglądzie otrzymały dyplom uczestnictwa.
źródło: 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: