sowie

Newsy, informacje z regionu Wałbrzycha i okolic z 2010 r.

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Odpowiedzialna Toyota
2012-02-01 10:32


Toyota Motor Manufacturing Poland zajęła 5. miejsce w Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2010, przygotowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, oraz Dziennik - Gazetę Prawną. Toyota została też w liderem branżowym kategorii produkcja przemysłowa oraz liderem odpowiedzialności w zakresie działań na rzecz środowiska przyrodniczego. W czwartej edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm wzięło udział 70 firm, które badane były pod kątem wdrażania i realizacji idei odpowiedzialnego biznesu. - Oceniano poddano 6 głównych obszarów ich działalności: podstawy społecznej odpowiedzialności, zaangażowanie społeczne, odpowiedzialność ekologiczną oraz relacje z klientami, partnerami biznesowymi i pracownikami. W weryfikacji wniosków i audytowaniu kandydatów organizatorów wspomagała firma Price Waterhouse Coopers – wyjaśnia Grzegorz Górski z Toyota Motor Manufacturing Poland w Wałbrzychu. Podczas uroczystej gali nagrodę z rąk organizatorów odebrał prezes wałbrzyskiej fabryki Toyoty – Carl Klemm. - Idee odpowiedzialnego biznesu wpisane są w wartości przekazywane nam przez naszych liderów od początku istnienia koncernu i noszące nazwę Toyota Way i Toyota Production System.


 Zgodnie z tymi zasadami staramy się też stale usprawniać metody produkcji i zarządzania tak aby naszymi działaniami wpisać się w zrównoważony rozwój naszej cywilizacji i zasłużyć sobie na miano Dobrego Obywatela Lokalnej Społeczności – powiedział nowy szef wałbrzyskiej fabryki. Toyota Motor Manufacturing Poland poprawiła swoje miejsce w rankingu w stosunku do roku z ubiegłego o 9 pozycji (z 14 na 5) a wynik, mimo zaostrzonych kryteriów, o 39 punktów (z 477 do 516 punktów na 600 możliwych). Maksymalną ocenę 100 punktów wałbrzyska Toyota uzyskała w dziedzinie odpowiedzialności ekologicznej. Taki sam wynik uzyskały także pozostałe spółki Toyoty: centrum dystrybucji Toyota Motor Poland w Warszawie i fabryka w Toyota Motor Industries Poland w Jelczu. W ogólnej klasyfikacji w Rankingu Odpowiedzialnych Firm zajęły one odpowiednio 4 i 18 miejsce.
źródło: 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: